Rodinný dům na horách s ubytovací kapacitou, rybníkem a 1,5 ha pozemků

VOJTÍŠKOV
okres Šumperk
PENB A - mimořádně úsporná
REZERVOVÁNO
15 000 m2

Máte už dost konzumního stylu života, města plného lidí, aut a smogu? Chcete žít v poklidu v souladu s přírodou a zároveň vás láká podnikání, nebo dokonce hospodaření?

Přestěhujte se do hor, na jižní svah masivu Králického Sněžníku, do malebného Vojtíškova. V 700 m n. m. zde nabízíme k prodeji bývalou hospodářskou usedlost. Budova prošla na přelomu tisíciletí rozsáhlou rekonstrukcí. Z rekreační chalupy byla přestavěna na rodinný dům s ubytovací kapacitou až 20 osob. Nadstandardním vybavením domu jsou prostory wellness se saunou, vyhřívaným vnitřním bazénem a vířivkou. Pro ubytované je velkým lákadlem také vlastní rybník. Celková výměra pozemků nabízených k prodeji ve funkčním celku je cca 1,5 hektaru (15 000 m2).

Budova

Budova č.p. 20 v obci Vojtíškov, původně hospodářská usedlost z roku 1911, aktuálně slouží jako penzion s kapacitou ubytování až 20 osob s možností individuálního stravování v plně vybavené kuchyni. V budově je poměrně prostorný „byt“ a zázemí pro majitele (v přízemí i v patře), které lze částečně přenechat k pronájmu a tím rozšířit kapacitu ubytování.

Pravidelný příjem z pronájmu nemovitosti – až 1 mil. Kč ročně při stávajícím stavu. Po další rekonstrukci by mohla být navýšena cena za ubytování. Aktuální uspořádání ubytovací kapacity nahrává pronájmu větším skupinám osob.

Popis ubytovací kapacity:

Celá ubytovací část je přístupná ze samostatného zadního vchodu - pro hosty je zde vyhrazena prostorná krytá terasa s výhledem na rybník, louky a les. Další posezení je hostům umožněno v pergole s grilem a kamenným stolem nebo na spodní terase (obojí s výhledem do krajiny). Všechny pokoje jsou přístupné z velké společenské místnosti, odkud se hostům nabízí okouzlující výhled na okolní horskou krajinu. Hosté mají k dispozici vlastní zařízenou kuchyň, která je společná pro všechny ubytované. Každý pokoj má vlastní sociální zázemí (sprchový kout, umyvadlo, WC).

Budova je částečně podsklepená (cca 66 m2). Ve sklepě se nachází průtočný pramen (studánka) s chladícím bazénkem. Ve sklepě je stálá teplota 7 °C, místo vhodné pro uskladnění zásob trvanlivých potravin i alkoholu.

Pozemky

Spolu s domem jsou v nabídce za uvedenou cenu zahrnuty pozemky ve funkčním celku o celkové výměře cca 15 000 m2, a to včetně soukromého rybníka.

Dále je možné po dohodě s majitelem pořídit další navazující zemědělské pozemky o výměře téměř 25 hektarů (samostatně nejsou nabízeny). Zakoupení dalších pozemků může být zajímavé zejména pro zájemce se záměrem samostatně hospodařit. Nesmírnou výhodou je v takovém případě možnost čerpání dotací. Pravidelný příjem z dotací při obhospodařování pozemků může řádově činit až několik set tisíc za rok s ohledem na aktuální předpisy.

 

Inženýrské sítě, provoz domu a energetická náročnost budovy

IS: Elektřina, voda (vodovod a vlastní studna ve sklepě). Plyn v obci není.

Odpady: vlastní ČOV s kapacitou na 20 osob.

Vytápění a ohřev vody: 2x kotel na tuhá paliva (radiátory + podlahové topení), solární kolektory na ohřev vody

Energetická náročnost budovy: třída A - mimořádně úsporná

 

Lokalita

Jedná se o rekreační lokalitu v blízkosti turisticky atraktivních cílů (ski areály Dolní Morava, Králičák, Buková hora, Kunčice, Paprsek, větší i menší horské vrcholy), které jsou dobře dostupné automobilem, nebo hromadnou dopravou (autobus). V okolí rozsáhlý systém vojenských opevnění z 2. pol. 30. let 20. století (velké množství řopíků, tvrz Bouda, Hůrka, několik pěchotních srubů aj.) . 

Vojtíškov je vesnice obklopená hlubokými lesy a rozsáhlými loukami. Dominantou obce je pozdně barokní Kostel Narození Panny Marie z počátku 19. století. Z tohoto slunného jižního svahu pohoří Kralický Sněžník budete mít při příznivém počasí úchvatný výhled na panorama Hanušovické vrchoviny a Hrubého Jeseníku (od Ramzovského sedla, přes Vozku, Keprník, Praděd, Dlouhé Stráně po Skřítek).

 

FOTOGALERIE

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

Zobrazit ve větším okně

PŮDORYSY

uvedené výměry jsou orientační

Prodej domu, Vojtíškov
Prodej domu, Vojtíškov

3D přízemí

Prodej domu, Vojtíškov
Prodej domu, Vojtíškov

Přízemí

Prodej domu, Vojtíškov
Prodej domu, Vojtíškov

Patro

Prodej domu, Vojtíškov
Prodej domu, Vojtíškov

3D přízemí

1/4

Inženýrské sítě

Elektřina

Voda

Plyn

Odpady

Vytápění a ohřev vody

220/380 V

Vodovod

Vlastní studna ve sklepě

-

ČOV

2x kotel na tuhá paliva + akumulační nádoba (radiátory a podlahové topení), solární kolektory na ohřev vody

Energetická náročnost budovy:

*PENB A - mimořádně úsporná

Objekt

Typ nemovitosti

Stav nemovitosti

Typ konstrukce

Umístění nemovitosti

Podlahová plocha

Rodinný dům

Po rekonstrukcí

Smíšená

Klidná část obce

cca 652 m2 (bez sklepa)

Poslední rekonstrukce: 1999

Pozemek a lokalita

Celková výměra

Zastavěná plocha a nádvoří

Přidružené pozemky

Parkování

Občanská vybavenost

cca 15 000 m2

(bude vyhotoven geometrický plán na rozdělení pozemků)

1 163 m2

cca 13 837 m2

(z toho vodní plocha 621 m2)

Na vlastním pozemku

Hanušovice (9 km)

 

Králíky (15 km)

Adresa:

Vojtíškov č.p. 20

A jak to vypadá v okolí?

Zajímá mě bližší info:

Děkujeme ze zprávu

Odesláním souhlasíte se zpracováním Vašich údajů dle našich zásad