top of page
  • Obrázek autoraLenka Záveská

Jak vybavit byt k pronájmu?

Aktualizováno: 30. 8. 2021

Vlastníte byt, který byste rádi pronajali vybavený? Pojďme se zaměřit na pár základních pravidel pro výběr neutrálního, ale zároveň vkusného nábytku a základního vybavení bytu, které vám jakožto pronajímateli přinese řadu výhod.


Zařízený vs. nezařízený byt

Vybavit byt k pronájmu nebo nikoliv? Toť otázka. Obě možnosti mají svá pro a proti.

Nevybaveným bytem oslovíte spíše dlouhodobější nájemníky, kteří mají vlastní nábytek a rádi by si byt zařídili podle sebe. Na druhou stranu lidé, kteří nemají veškerý nábytek či spotřebiče (studenti, pracující cizinci, atd.), jistě ocení výbavu, se kterou nebudou mít v budoucnu další starosti např. spotřebiče jako je lednička nebo pračka. Nebo můžete do bytu pořídit i základní kusy nábytku pro pohodlné bydlení. Takto vybavený byt si navíc můžete dovolit pronajmout za vyšší cenu, nájemníky také můžete sehnat daleko rychleji.


Neutrální barvy jsou základ

První pravidlo, pokud vybíráte nábytek, ale i obklady či kuchyňskou linku do bytu, který chcete pronajímat, jsou neutrální a univerzální barvy. Pokud máte radši extravagantnější styl a výrazné odstíny, maličko se kroťte. Vaše preference nemusí být po chuti každému, naopak. Pokud zvolíte krémovější univerzální odstíny, zavděčíte se většímu počtu lidí. Takto vybavený byt je také daleko snazší kombinovat s jiným nábytkem a dekoracemi.


Zaměřte se na úložné prostory

Z nábytku jsou úložné prostory tím nejdůležitějším kouskem. Investujte do odolných šatních skříní, ideálně vestavěných. Vydrží i náročnější používání a každý nájemník ocení možnost spousty úložného prostoru. Navíc nijak nenarušují ráz interiéru a vydrží dlouhé roky používání.

Pokud navíc byt disponuje komorou či sklepem, velmi praktické jsou kovové nebo dřevěné regály, které nájemníkům pomohou utřídit a zorganizovat věci v bytě.


Investice do kvalitních materiálů se vyplatí

Vybíráte-li obklady, kuchyňskou desku nebo podlahy, zvolte maximálně odolné a kvalitní materiály. Počáteční investice bude sice vyšší, ale buďte si jistí, že eliminujete případná poškození či výměny v budoucnosti.


Podlahové krytiny volte tvrdší. Lepší než dřevo je lamino nebo vinyl, do koupelny i kuchyně zvolte obklady, které budou odolné vůči vodě i vlhkosti.Jaký nábytek ano a jaký ne?

Zda pořídit do bytu více nábytku, nebo jen ten základní, může být oříšek. Co je poměrně jednoznačné, je koupě postele, kterou byste měli nechat na každém nájemníkovi. Jedná se totiž o natolik intimní prostor, že byste spíš měli počítat s tím, že každý nájemník bude preferovat koupit si svou vlastní.


Naopak důležitá je sedací souprava. Ta dokáže velmi zvýraznit i sebeobyčejnější obývací pokoj.

Zohledněte i praktické užívání bytu. Pokud součástí kuchyně není lednice, myslete na přípojku k lednici, stejně jako na vyčleněný prostor. Důležitá je rovněž přípojka na pračku, televizi i internet.


133 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Yorumlar


bottom of page